Ogłoszenie o naborze na stanowisko ds. ochrony środowiska
BURMISTRZ SZCZUCZYNA
OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO
ds. ochrony środowiska
I. Nazwa i adres jednostki:
Urząd Miejski w Szczuczynie
plac 1000-lecia 23
19-230 Szczuczyn
II. Określenie stanowiska urzędniczego:
Nazwa stanowiska : Stanowisko ds. ochrony środowiska
Wymiar czasu pracy: 1etat;
Komórka organizacyjna: Referat Komunalny, Planowania Przestrzennego i Działalności Gospodarczej
Pracodawca zastrzega sobie możliwość zatrudnienia na czas określony.
III. Określenie wymagań związanych ze stanowiskiem urzędniczym zgodnie z opisem danego stanowiska,
ze wskazaniem, które z nich są niezbędne, a które są dodatkowe.
1. Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem urzędniczym
Do naboru może przystąpić osoba, która spełnia następujące wymagania:
<!--[if !supportLists]-->1) <!--[endif]-->posiada obywatelstwo polskie, Unii Europejskiej lub innego państwa, któremu na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium RP,;
<!--[if !supportLists]-->2) <!--[endif]-->posiada wykształcenie wyższe magisterskie: ochrona środowiska lub geografia;
<!--[if !supportLists]-->3) <!--[endif]-->ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
<!--[if !supportLists]-->4) <!--[endif]-->posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku urzędniczym;
<!--[if !supportLists]-->5) <!--[endif]-->nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
<!--[if !supportLists]-->6) <!--[endif]-->cieszy się nieposzlakowaną opinią;
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
2. Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem urzędniczym:
<!--[if !supportLists]-->1) <!--[endif]-->znajomość przepisów ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2017 r. poz.1257);
<!--[if !supportLists]-->2) <!--[endif]-->znajomość ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2017 r. poz. 1405);
<!--[if !supportLists]-->3) <!--[endif]-->znajomość ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2016 r. poz. 2134) z późn. zm.);
<!--[if !supportLists]-->4) <!--[endif]-->znajomość ustawy – Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2016 r. poz. 1131z późn. zm.);
<!--[if !supportLists]-->5) <!--[endif]-->znajomość ustawy – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2017 r. poz. 519 z późn. zm.);
<!--[if !supportLists]-->6) <!--[endif]-->znajomość ustawy – Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r. poz. 1566)
<!--[if !supportLists]-->7) <!--[endif]-->znajomość ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1073);
<!--[if !supportLists]-->8) <!--[endif]-->zdolności organizacyjne, komunikatywność, odpowiedzialność, dyspozycyjność;
IV. Wskazanie zakresu zadań wykonywanych na stanowisku urzędniczym.
Do zadań pracownika na zajmowanym stanowisku w szczególności należy:
<!--[if !supportLists]-->1. <!--[endif]-->Opracowywanie, aktualizowanie i wdrażanie dokumentów strategicznych dotyczących ochrony środowiska na terenie gminy.
<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Prowadzenie postępowań związanych z wydawaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, w tym przygotowywanie dokumentów na potrzeby postępowania, obsługa bazy danych o ocenach oddziaływania przedsięwzięć na środowisko, sporządzanie sprawozdań.
<!--[if !supportLists]-->3. <!--[endif]-->Prowadzenie postępowań w sprawach strategicznych ocen oddziaływania na środowisko dla programów
i dokumentów sporządzanych przez gminę.
<!--[if !supportLists]-->4. <!--[endif]-->Prowadzenie publicznie dostępnego wykazu danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie, podlegających udostępnieniu zgodnie z ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku (..) obsługa bazy danych „Ekoportal”.
<!--[if !supportLists]-->5. <!--[endif]-->Przyjmowanie zgłoszeń oraz wydawanie zezwoleń na usunięcie drzew i krzewów, naliczanie opłat oraz nadzór nad realizacją ustaleń w nich zawartych, współpraca z właściwymi organami w związku z wycinką drzew.
<!--[if !supportLists]-->6. <!--[endif]-->Prowadzenie postępowań dotyczących samowolnego usuwanie drzew i krzewów.
<!--[if !supportLists]-->7. <!--[endif]-->Prowadzenie ewidencji i nadzór nad pomnikami przyrody na terenie gminy, prowadzenie spraw z nimi związanych, nadzór nad utrzymaniem i pielęgnacją drzewostanu zlokalizowanego na terenach stanowiących własność gminy przy współpracy z podmiotami do tego zobowiązanymi.
<!--[if !supportLists]-->8. <!--[endif]-->Prowadzenie kontroli i wizji terenowych z zakresu ochrony środowiska, utrzymania porządku i czystości, pozostających w kompetencji Burmistrza Szczuczyna. Prowadzenie postępowań w sprawach skarg i wniosków dotyczących negatywnych oddziaływań na środowisko.
<!--[if !supportLists]-->9. <!--[endif]-->Realizacja zadań związanych z opłatami za korzystanie ze środowiska. Sporządzanie sprawozdań dotyczących korzystania ze środowiska i odprowadzanie opłat za korzystanie ze środowiska z tytułu wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza oraz wód opadowych i roztopowych do wód lub ziemi.
<!--[if !supportLists]-->10. <!--[endif]--> Prowadzenie postępowań w sprawach dotyczących sporów o przywrócenie stosunków wodnych na gruntach do stanu poprzedniego, w tym między innymi nakazywanie właścicielowi gruntu przywrócenia do stanu poprzedniego lub wykonania urządzeń zapobiegających szkodom.
<!--[if !supportLists]-->11. <!--[endif]-->Opiniowanie w postępowaniach dotyczących udzielanych pozwoleń wodnoprawnych na terenie gminy.
<!--[if !supportLists]-->12. <!--[endif]-->Udzielanie informacji o środowisku i jego ochronie, w tym informacji publicznych.
<!--[if !supportLists]-->13. <!--[endif]-->Realizacja zadań określonych w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w tym:
<!--[if !supportLists]-->a) <!--[endif]-->dotyczących udzielania zezwoleń na prowadzenie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych,
<!--[if !supportLists]-->b) <!--[endif]-->prowadzenie ewidencji:
<!--[if !supportLists]-->Ø <!--[endif]-->zbiorników bezodpływowych kanalizacji sanitarnej,
<!--[if !supportLists]-->Ø <!--[endif]-->przydomowych oczyszczalni ścieków,
<!--[if !supportLists]-->c) <!--[endif]-->nadzór nad wykonywaniem obowiązków przez właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku wynikających z przepisów ustawy i Regulaminu, w tym opracowanie projektów decyzji Burmistrza nakazujących wykonanie obowiązków.
<!--[if !supportLists]-->14. <!--[endif]-->Prowadzenie zadań w zakresie edukacji ekologicznej i koordynacja akcji proekologicznych prowadzonych przez inne podmioty.
<!--[if !supportLists]-->15. <!--[endif]-->Prowadzenie spraw z zakresu rolnictwa, leśnictwa i łowiectwa, w tym miedzy innymi:
<!--[if !supportLists]-->a) <!--[endif]-->współpraca z właściwymi jednostkami organizacyjnymi w zakresie podejmowanych działań na rzecz rolnictwa, leśnictwa i mieszkańców gminy.
<!--[if !supportLists]-->b) <!--[endif]-->współpraca z Powiatowym Inspektorem Weterynarii w zakresie zwalczania chorób zakaźnych i organizacji profilaktyki weterynaryjnej.
<!--[if !supportLists]-->c) <!--[endif]-->współpraca z Wojewodą, Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w zakresie szacowania szkód powstałych w uprawach polowych.
<!--[if !supportLists]-->16. <!--[endif]-->Realizacja zadań gminny wynikających z przepisów prawa górniczego i geologicznego w tym w szczególności:
<!--[if !supportLists]-->a) <!--[endif]-->opiniowanie w zakresie wydobywania kopalin, udzielania koncesji na ich wydobycie,
<!--[if !supportLists]-->b) <!--[endif]-->opiniowanie w sprawach zatwierdzenia projektów robót geologicznych, projektów rekultywacji,
<!--[if !supportLists]-->c) <!--[endif]-->prowadzenie wykazu decyzji na wydobywanie kopalin ze złóż zlokalizowanych na terenie gminy, kontrola ewidencji wpływów z tytułu opłaty eksploatacyjnej.
<!--[if !supportLists]-->17. <!--[endif]-->Wydawanie zaświadczeń o przeznaczeniu gruntów w studium i planach zagospodarowania przestrzennego, wydawanie wypisów i wyrysów z planów zagospodarowania przestrzennego.
<!--[if !supportLists]-->18. <!--[endif]-->Prowadzenie postępowań w sprawach opracowywania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, planów zagospodarowania przestrzennego oraz ich zmian.
<!--[if !supportLists]-->19. <!--[endif]-->Wydawanie zaświadczeń na podstawie gminnego programu rewitalizacji.
<!--[if !supportLists]-->20. <!--[endif]-->Przygotowanie projektów wymaganych aktów prawnych podejmowanych przez Radę Miejską związanych
z zakresem powierzonych czynności.
V. Informacja o warunkach pracy na stanowisku urzędniczym.
<!--[if !supportLists]-->1. <!--[endif]-->Miejsce pracy: praca w budynku Urzędu; bezpieczne warunki pracy na stanowisku; pomieszczenie pracy oraz pomieszczenie socjalne niedostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Wymiar czasu pracy: pełen etat, 40 godzin tygodniowo.
<!--[if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Stanowisko pracy: stanowisko związane z pracą przy komputerze, wymaga współdziałania z innymi jednostkami. Kontakty pracownika z interesantami na ogół częste. Pracownik wykonuje zadania przydzielone przez przełożonego zgonie z obowiązującymi przepisami i zasadami.
Burmistrz Szczuczyna informuje, że we wrześniu 2017 r. wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych
w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosił 7,87%.
VI. Wskazanie wymaganych dokumentów.
1. Dokumenty niezbędne:
<!--[if !supportLists]-->1) <!--[endif]-->kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
<!--[if !supportLists]-->2) <!--[endif]-->życiorys i list motywacyjny;
<!--[if !supportLists]-->3) <!--[endif]-->kserokopia dowodu osobistego;
<!--[if !supportLists]-->4) <!--[endif]-->odpis lub uwiarygodniona kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie;
<!--[if !supportLists]-->5) <!--[endif]-->kserokopia świadectw pracy (potwierdzające posiadany staż pracy);
<!--[if !supportLists]-->6) <!--[endif]-->oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na wskazanym stanowisku lub oświadczenie;
<!--[if !supportLists]-->7) <!--[endif]-->oświadczenie, że nie było się karanym za przestępstwo popełnione umyślnie;
<!--[if !supportLists]-->8) <!--[endif]-->oświadczenie, że nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne i skarbowe;
<!--[if !supportLists]-->9) <!--[endif]-->oświadczenie kandydata, że posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych;
<!--[if !supportLists]-->10) <!--[endif]-->oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru;
<!--[if !supportLists]-->11) <!--[endif]-->„wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych dla przeprowadzenia procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922).
2. Dokumenty dodatkowe:
- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie innych umiejętności.
VII. Określenie terminu i miejsca składania dokumentów.
Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko ds. ochrony środowiska”
do dnia 16.10.2017 r. do godz. 15.00 w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Szczuczynie pokój nr 14 lub pocztą na adres: Urząd Miejski w Szczuczynie plac 1000-lecia 23 (decyduje data wpływu).
Oferty, które wpłyną do urzędu niekompletne lub po wyżej wskazanym terminie nie będą rozpatrywane.
Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną telefonicznie powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego
w Szczuczynie oraz na tablicy informacyjnej w siedzibie Urzędu.
Burmistrz Szczuczyna
mgr Artur Kuczyński
Szczuczyn, dnia 04.10.2017 r.
Liczba wyświetleń: 2077